Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и оваа година преку ...
Студентите на додипломски и постдипломски студии имаат одлична
Мајкрософт организира Инфо сесија за една од најкорисните ...
40 студенти од повисоките години на Факултетот за медицински ...
Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник

Наука

Филмот „Марсовецот“ кој деновиве се прикажува низ целиот свет поттикна низа дебати во јавноста за неговата…
Нобеловата награда од областа на медицината и физиологијата годинава им припадна на истражувачкиот тим Вилијам Кемпел…
Да се види миграцијата на животните во природата е навистина посебно и фасцинантно искуство. Секоја година…
Марс ја воодушевувал човечката цивилизација уште од времето на Египќаните кога посматрајќи го небото забележале изразенa…
Експериментот со фармата од мравки во Меѓународната вселенска станица покажа дека мравките се снаоѓаат и во…
Тим на истражувачи од Универзитетот во Вирџинија објави труд за врската помеѓу нервниот и имунолошкиот систем.…
Гледањето во ѕвездите и нивното проучување било популарно од многу одамна меѓу луѓето. За да ги…
Страница 48 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…