Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на
Неколку студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ изминатиот ...

Наука

Условите во средината во којашто луѓето живеат, учат, работат и творат влијаат врз широк опсег на…
Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за осмиот…
Делегација составена од проректорот за настава на УГД, деканот на Земјоделски факултет и професор од овој…
Тројца студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ учествуваат на Школата за природно право во Охрид која е…
Професорот Блажо Боев, еден од најафирмираните македонски научници со меѓународно признати релевантни истражувачки резултати и универзитетски…
Од 6 до 9 јуни 2018 година во Белград, Србија, ќе се одржи 41. Европска конференција…
Тимот за управување на проектот „Биоотпад“ деновиве е на работен состанок во Крит со останатите партнери…
Страница 9 од 49

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…