Сте размислувале ли да станете „онлајн“ предавач?

Доколку сметате дека имате солидно знаење од некоја област, регистрирајте се како предавач на следниов линк: https://www.xplorify.mk/account/register/teacher. Креирајте курс, понудете го вашето знаење на платформата и заработете од него. Xplorify е дизајниранa на начин којшто може да одговори на секој вид онлајн курс или обука во живо.

Доколку сте поттикнати од иновациите и сакате да работите во агилна и флексибилна средина од дома, тогаш оваа можност е идеална за вас. На следниот линк можете да се запознаете со процесот на креирање курсеви https://www.xplorify.mk/lecturerTopics/courseCreation/, а доколку имате проблем или какви било прашања ние ви стоиме на располагање.

Xplorify е едукативна платформа која нуди онлајн курсеви во живо од различни области. Нашата мисија е да го зголемиме пристапот до квалитетно образование преку користење на иновативни технологии кои го прават едукативниот процес забавен и ефективен.

Последен пат изменето на Вторник, 07 Февруари 2017 16:21
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…