УГД претставен на Интернационалната Еразмус + недела на Универзитетот во Грац

Центарот за меѓууниверзитетска соработка при УГД во изминатиот период присуствуваше на Интернационалната недела на Универзитетот „Карл-Франценс“ во Грац, Австрија. На Интернационалната недела присуствуваа претставници од 26 универзитети во Европа, каде што ги разменија своите искуства и добри практики. Главен фокус на дискусија беше Еразмус + програмата, како и подобрувањето на квалитетот во спроведувањето на Еразмус + мобилностите.

УГД воедно имаше можност пред присутните да биде презентиран како добра практика во спроведувањето на Еразмус + проектите и имаше можност да ја презентира работата на Центарот за меѓууниверзитетска соработка.

На Интернационалната недела присуствуваше Еразмус + координаторот Сања Стефанова, која преку својата презентација ја истакна важноста на Еразмус + програмата и начинот на кој УГД ја спроведува.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…