(Видео) Студентите на УГД ќе можат да одат на размена на нови 116 универзитети во Европа

Центарот за меѓууниверзитетска соработка на УГД годинава воспостави нови 116 соработки со универзитети од цела Европа. Ова претставува поголема можност за студентите на УГД да заминат на Еразмус размена или на друг вид на размена во универзитети. Со ова им се зголемуваат можностите за избор на студентите, а и на вработените од УГД со цел да се зголеми и можноста за научни истражувања.

Повеќе детали за тоа што сѐ овозможуваат овие нови соработки од интервјуто со Сања Стефанова, раководител на Центарот за меѓууниверзитетска соработка на УГД.

ЛИСТА СО НОВИ ЕРАЗМУС + ДОГОВОРИ

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…