УГД најпребаруван на Гугл во категоријата „Oбразование“ во државата

Секоја година „Google” објавува аналитика за трендовите на пребарување во текот на годината. Има низа категории кои се поделени од страна на „Google“, она што е најинтересно и што Македонците најмногу пребарувале е во категориите „Работа“ и „Образование“.

Во категориите „Работа“ и „Образование“ најпребаруваните теми посочуваат дека Македонците се интересирале за гитари, за Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) и „Зум“, додека во најпребаруваните термини и во оваа категорија има „Купувам домашно“, но може да се забележи и дека се пребарувале „Тестови Б-категорија“ и „Речник албански-македонски“.

Најбараните термини во сите категории видете ги на следниов линк:

https://www.fakulteti.mk/news/03012021/shto-najmnogu-guglale-makedoncite-vo-2020-godina

Последен пат изменето на Вторник, 12 Јануари 2021 19:43
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…