Универзитет „Гоце Делчев“ на Меѓународен саем на образование

Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со повеќе универзитети од државата ќе има онлајн презентација на своите можности за сите заинтересирани во целиот свет. Особен фокус се младите луѓе во Русија, но на линковите за презентација за учество во овој саем ќе можат да се приклучат млади луѓе и потенцијални студенти од целиот свет.

Саемот за образование ќе се одржува од 3 до 6 јуни, а Универзитетот „Гоце Делчев“ својата презентација ќе ја има на 4 јуни 2021 година во 12 часот по македонско време.

Има повеќе платформи каде што ќе може да се следи целиот настан во живо. Една од нив е платформата Јутjуб.

 

Доколку сакате поинтерактивно следење на презентациите можете да се приклучите и на Зум платформата на следниов линк:

Topic: STUDY FAIR of Macedonian Universities | Educational consultants

Time: Jun 4, 2021 12:00 PM Skopje time

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/97424696872?pwd=c2hQdVViNnZ5cGlGcTdlWTZBYmZJdz09

Meeting ID: 974 2469 6872

Passcode: 4444

Целиот саем е во организација на Националната агенција за европска едукација и мобилности, а има за цел да се промовира македонското високо образование во светот. За таа намена направени се и специјални веб-страници кои ќе го презентираат Универзитетот. Страницата за УГД може да се најде на следниот линк: Goce Delcev University in Shtip (universityexpo.online)

 

Последен пат изменето на Четврток, 03 Јуни 2021 13:58
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…