Истражување за дискриминацијата во високото образование

Младински образовен форум (МОФ) во рамки на проектот „Студентска перцепција за дискриминација“, поддржан од Фондацијата „Отворено општество Македонија“, спроведува истражување со цел да се актуализира и намали дискриминацијата во високото образование.

Анкетата, наменета за истражување на студентската перцепција во однос на дискриминацијата е дизајнирана да ни помогне да стекнеме разбирање, запознавајќи се со перспективите и искуствата на нашата заедница поврзани со различноста, правичноста и вклученоста.

Собраните податоци ќе се користат за разбирање на моменталната клима во универзитетските кампуси. Учеството во оваа анкета е целосно доброволно и пополнувањето на истата трае околу 15 минути за да се заврши.

Линк до анкетата: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoxav8oOA0J4Kr2tkXIBRtPXZeE5G612L6TX5bbg6S-Q-IhQ/viewform

Последен пат изменето на Среда, 16 Јуни 2021 12:28
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…