Peer review во 2015 – бесплатен вебинар

Што истражувачите навистина мислат за образовниот систем и образовните истражувања? Дали тој е навистина полн со недостатоци, онака како што ние го перципираме? Колку е голема разликата помеѓу очекувањата и реалноста? Зошто постои несогласување во индивидуалните погледи на авторите и истражувачите или несогласување помеѓу разните дисциплини, на пример општествените, социјалните науки и медицината?

 

Вебинарот кој го организира УКСГ под наслов „Peer review во 2015: глобални погледи – клучни истражувања од Taylor&Francis” претставува одлична можност да се слушне мислењето на врвни експерти кои се дел од издаваштвото Taylor&Francis.
Вебинарот ќе се одржи на 26 ноември (четврток) со почеток во 14 часот.

Учеството е бесплатно и достапно за сите студенти, професори и останати заинтересирани. Пријавувањето се врши преку овој линк. 

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…