(Видео) Декан на Земјоделски факултет: Нашите студенти имаат пракса низ цела Европа

Универзитетската телевизија и Универзитетското радио го продолжуваат серијалот на гостувања на деканите и продеканите на факултетите при УГД, со цел да ги доближат факултетите и наставните програми до сите заинтересирани студенти и средношколци.

Разговаравме со деканот на Земјоделскиот факултет при УГД проф. д-р Љупчо Михајлов. Професорот Михајлов одговори на прашањата за потенцијалот на овој факултет и можностите што им ги нуди на студентите. Покрај разговорот со деканот, зборувавме и со студенти од овој факултет кои поминаа неколку месеци на практична настава во Португалија, тие говорат за своето искуство.
За ова и за многу други прашања поврзани со Земјоделскиот факултет гледајте во интервјуто со деканот на овој факултет..

Последен пат изменето на Петок, 18 Март 2016 12:12
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…