(Видео) Декан на Правен факултет: Студентите го препознаваат нашиот факултет како квалитетна институција

Од серијалот интервјуа кои УГД ТВ и УГД ФМ ги реализираат со деканите и продеканите на УГД ви го претставуваме разговорот со деканот на Правниот факултет проф. д-р Јован Ананиев. Деканот одговара на прашањата за можностите што ги имаат студентите на овој факултет, како и студиските програми.

 

Праксата на студентите од овој факултет е огромна. Студентите од студиската програма Новинарство и односи со јавноста ги имаат УГД ТВ, Универзитетското радио, весниците и веб-страниците, а често студентите ги посетуваат најсоодветните институции во Македонија од таа област - вели деканот на Правниот факултет.

За оваа и многу други теми гледајте во интервјуто со деканот на Правниот факултет проф. д-р Јован Ананиев. 

Последен пат изменето на Среда, 04 Мај 2016 10:03
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…