Приказ на предметите според таг: nauka

Студентот Коста Замановски од Факултетот за медицински науки при УГД ја доби наградата за најдобра постер-презентација во сесијата за неврорехабилитација на четвртиот национален конгрес во Бугарија.

Објавено во Наука

Во изминатите две недели, во Белград, во организација на д-р Зорица Мариќ, интернационален супервизор и РЕБТ психотерапевт, директор на РЕБТ Центар во Белград, придружница на Институтот „Алберт Елис“ во Њујорк, се случија два големи настани за експертите од областите на психотерапијата, клиничката психологија и психијатријата.

Објавено во Наука

Земјоделскиот факултет при УГД беше домаќин на координативен состанок по билатерален проект помеѓу Р Македонија, во кој учествуваат Земјоделскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип и Универзитетот за хемиски технологии Шенјанг – НР Кина.

Објавено во Наука

Условите во средината во којашто луѓето живеат, учат, работат и творат влијаат врз широк опсег на здравствени области, одредувајќи ги ризиците и здравствените исходи.

Објавено во Наука

 

 

Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за осмиот број на Годишен зборник на факултетот.

Објавено во Наука
Страница 15 од 72

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…