Студенти од Бизнис администрација следеа предавање во НБРМ

Во рамките на реализацијата на практичниот дел од програмата за предметите на Факултетот за туризам и бизнис логистика, студенти од насоката Бизнис администрација имаа можност да се запознаат со дел од активностите на Народна банка на Република Македонија.

Студентите од II и III година на насоката Бизнис администрација беа во посета на Народна банка на Република Македонија, а целта беше присуство на предавање од г-ѓа Весна Филиповска и г-ѓа Весна Кондратенко на тема „Процесот на планирање во НБРМ и подготвување финансиски план и план на инвестиции на НБРМ“. Предавањето беше во рамки на предметната програма по предметот Деловно планирање кај проф. д-р Билјана Петревска.

Последен пат изменето на Вторник, 30 Октомври 2018 12:24
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…