Студентите на медицина со акција „Здравје за сите“ за Денот на УГД

По повод Денот на УГД - 27 март и 12 години Универзитет „Гоце Делчев” – Штип, во среда (27.3.2019 година) Студентската организација при Факултетот за медицински науки ќе спроведе акција „Здравје за сите“, која опфаќа бесплатно мерење на крвен притисок и шеќер во крвта и добивање на совети за чување и унапредување на здравјето.

Акцијата ќе се спроведе на следниве локации во Штип:

- Плоштад
- Факултет за образовни науки (стар Ректорат)
- Трговски центар
- населба Сењак (Кам маркет)
- Туш маркет
- НАМА - Штип.

Студентите на Факултетот за медицински науки со акцијата ќе започнат во 9 часот.

„Тимовите на млади лекари Ве очекуваат да го проверат Вашето здравје и да споделат корисни совети за здрав живот со Вас”.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…