Светски ден на литературата за деца

Студентите од Kатедрата за македонски јазик и книжевност при Филолошкиот факултет во Штип се вклучија во одбележувањето на светскиот ден на литературата за деца.

Конкретно, по повод светскиот ден на литературата за деца, НУУБ „Гоце Делчев" и ЈОУДГ „Вера Циривири-Трена" организираа читање на бајки од Андерсен пред дечињата од голема група.

Интерпретативното читање беше проследено со интерактивно раскажување и креативна работилница.

Во активноста се вклучија студентките: Наташа Ѓорѓиевска, Ана Рувиноска, Верица Милорадова, Милена Тасева и Ана Патриклиева.

Последен пат изменето на Среда, 03 Април 2019 14:52
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…