Вебинар: Трчањето како начин на живот

Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема „Трчањето како начин на живот“. Вебинарот ќе го водат искусни спортски работници. Едниот од нив е Кокан Ајановски, тренер во Најк школата за трчање, а заедно со него и Филип Колевски, тренер на атлетски клуб „Куманово“ и член на атлетска репрезентација на Македонија.

Вебинарот ќе се одржи преку платформата Microsoft Teams на 2.4.2021 г. во 17 часот на следниов линк : Microsoft Teams.

Вебинарот ќе одговори на прашањата: Зошто е добро трчањето? Кои се бенефитите од трчањето? Како да почнам да трчам? Како да ја одржам мотивацијата? На што ме учи трчањето?

Последен пат изменето на Среда, 31 Март 2021 21:15
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…