(Видео) Интервју со првиот студентски правобранител на УГД

Илија Ивановски е првиот студентски правобранител на Универзитетот „Гоце Делчев“. Универзитетскиот сенат неодамна го потврди неговиот избор по предлог на Универзитетското студентско собрание.

Илија е студент на Факултетот за медицински науки, кој е и најброен факултет во рамките на Универзитетот.

Во продолжение проследите го краткото интервју со Илија, за неговите планови и идеи и за тоа како студентите да го контактираат за евентуални претставки и проблеми.

Студентскиот правобранител, сега за сега, е достапен преку електронска пошта на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Последен пат изменето на Четврток, 04 Ноември 2021 10:07
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…