Испечатете ја страната
Учествувајте во младинската размена „RIGHT TO WORK FOR ALL“

Учествувајте во младинската размена „RIGHT TO WORK FOR ALL“, која се одржува во Јалова (YALOVA), Турција, од 12 до 19 ноември 2015 година.

Темата на овој проект е дискриминација на работно место и невработеност. На оваа размена, покрај Македонија и Турција, учествуваат претставници и од Словачка, Португалија, Романија, Грција и Полска, па со тоа размената истовремено ќе биде можност за ново интеркултурално искуство.

Сесиите и активностите ќе се случуваат во Јалова (YA...LOVA), Турција. Повеќе информации околу тренингот ќе најдете на следниве линкови:

http://www.mladiinfo.eu/wp-content/uploads/2015/10/Info-Pack.pdf.

Агенда: http://www.mladiinfo.eu/wp-content/uploads/2015/10/Schedule-Right-to-work-for-ALL-project.pdf.

Пријавете се за учество на тренингот со пополнување и испраќање на формата за пријавување на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до четврток - 29.10.2015 година.

www.mladiinfo.eu/wp-content/uploads/2015/10/Application-form-Magna-Carta-yalova-project.docx.

Последен пат изменето на Среда, 28 Октомври 2015 14:23
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…