Испечатете ја страната
Презентација на тема „Достапност на правото преку визуелизација“

Денес во Американското катче во Штип ќе се одржи презентација на тема „Достапност на правото преку визуелизација“.

Презентацијата, помеѓу другото, ќе ги даде одговорите на прашањата:

  • „Што е визуелизација на податоци и како таа им помага на луѓето?“
  • „Зошто визуелизацијата на податоци станува тренд во областа на правото?“
  • „Што е потребно за да се визуелизира правото и кој може да го направи тоа?“

Презентер ќе биде Александра Девендра. Предавањето ќе започне во 15 часот.

Презентацијата е отворена за сите заинтересирани лица, а присуството треба да се потврди на имејл адресата: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Последен пат изменето на Петок, 30 Октомври 2015 11:33
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…