Сакам интелектуална стимулација
Сакам насмеани луѓе, добар разговор и интелектуална стимулација. Тоа е за мене среќа. Да седнам да испијам топло кафе, да сослушнам некоја приказна, да се пронајдам во истата и да раскажам некоја своја. Не сакам луѓе што зрачат со негативна аура, тие може да ме депримираат па се држам подалеку од нив. Животот е премногу краток за да бидете намуртени, смејте се луѓе. Мојот свет може да фунционира и со еден мобилен телефон, не сум зависна од соцјални мрежи како останатиот дел од младите луѓе. Но, морам да признаам дека ги користам и јасМаринела, студентка, 20 г.

Извор:  www.youthnewsroom.net 

Последен пат изменето на Четврток, 26 Ноември 2015 14:31
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…