Трибина „Идентитетот во средниот век“

Во организација на Институтот за историја и археологија на Факултетот за образовни науки и Центарот за правно-политички истражувања на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип се одржа трибината на тема „Идентитетот во средниот век“. Трибината е дел од серијалот предвидени трибини насловени како „Идентитетот низ историјата“.

На трибината свои излагања имаа доц. д-р Стојко Стојков од Институтот за историја и археологија при Факултетот за образовни науки во Штип и д-р Дарко Стојанов од Институтот за национална историја во Скопје. Трибината во целост може да се погледне на следното видео.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…