УГД меѓу средношколците

Претставници од Универзитетот „Гоце Делчев“ во изминатиов период извршија презентација на можностите што ги нуди Универзитетот пред средношколците од источниот дел на Македонија.

Претставници од Центарот за односи со јавноста ги посетија средните училишта во Кочани, Виница, Пробиштип, Гевгелија, Радовиш, Струмица, Кавадарци, Прилеп, Велес и во Штип. На средношколците им беа претставени можностите за студирање, условите за студирање и пракса која ја нуди УГД.

Најголем интерес средношколците пројавија за прашањата за студентска мобилност и студентска пракса.

Последен пат изменето на Понеделник, 21 Декември 2015 10:08
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…