Испечатете ја страната
Учествувајте на Меѓународниот младински лидерски форум

Секоја година во последната недела од февруари Меѓународната фондација „Борис Трајковски“ организира Меѓународен младински лидерски форум со цел да ги охрабри младите од земјава, регионот и меѓународно да се стекнат со повеќе знаење, искуство, а најнапред да направат зголемен круг на пријатели.

Првата тренинг сесија која ќе се одржи на 27 февруари 2016 година во Едукативниот tренинг центар „Борис Трајковски“ на тема и ќе биде на тема „Демократија и демократски практики”.

Сите заинтересирани можат да се регистрираат за учество на форумот со едноставно испраќање на пополнета апликација најдоцна до 26 февруари 2016 година на електронската адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на факс бр. +389 2 3296 186.

Преземи апликација.

Преземи брошура.

За повеќе информации можете да се информирате на Фејсбук страницата: https://www.facebook.com/events/453201264887807/.

Последен пат изменето на Четврток, 18 Февруари 2016 12:54
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…