Приказ на предметите според таг: obrazovanie

Универзитетот „Гоце Делчев“ преку проректорот за настава проф. д-р Мишко Џидров учествуваше на петтиот „Microsoft Connections Summit 2021”, кој има глобален карактер и учествуваат универзитети од целиот свет.

Објавено во Образование
Понеделник, 25 Јануари 2021 17:25

УГД на светски самит на образование

Campus Connections Summit (CCS) ги спојува лидери во високото образование на глобално ниво со цел да ги споделат најдобрите практики и да разговараат за нови стратегии и дигитална трансформација во високото образование. 

Објавено во Образование

Секоја година „Google” објавува аналитика за трендовите на пребарување во текот на годината. Има низа категории кои се поделени од страна на „Google“, она што е најинтересно и што Македонците најмногу пребарувале е во категориите „Работа“ и „Образование“.

Објавено во Образование

Четврт век високообразовна установа за образование на наставници и воспитувачи. Од Педагошки факултет до Факултет за образовни науки, Факултетот чествува 25 години образование.

Објавено во Образование

Годинава, поради пандемијата со ковид-19, нема да се одржи традиционалната свеченост по повод првиот академски час.

Објавено во Образование
Страница 4 од 37

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…