Студенти

Младото момче Марко Чаласан од Скопје, кое сите го знаеме како момче со исклучително познавање од…
Покрај одличниот успех во средното училиште, за да се запишете на Универзитетот „Оксфорд“ е потребно успешно…
Германската стопанска комора во Р. Македонија ја спроведува Програмата за стипендии на германското стопанство за 2016…
Автор: Марија Лазовска – студент по новинарство и односи со јавноста Дваесет и тригодишниот Ѓорѓе Костов…
Автор: Ефтимија Јованова (студент на Филмска академија) Глувците и експериментот Моцарт 16-годишниот Давид Мерил, ученик во…
Страница 72 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…