Студентски домови

Во Штип, како град-седиште на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, се сместени најголемиот број наставни центри на факултетите на УГД и функционираат неколку студентски домови за сместување на студентите.

Со Одлука на Владата на Република Македонија во Штип се основани четири студентски домови, кои нудат сместувачки капацитети за голем број студенти на Универзитетот „Гоце Делчев“.

 

Последен пат изменето на Вторник, 20 Август 2019 09:41
Повеќе во оваа категорија: Бесплатни е-книги »

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…