Приказ на предметите според таг: umetnost

Студентите од регионот (Македонија, Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Романија, Црна Гора, Бугарија и Словенија) кои студираат на клавир или виолина,  ќе имаат можност да конкурираат за стипендии за продолжување на студирањето на China-ASEAN Art College Chengdu во Кина.

Објавено во Уметност

Филолошкиот факултет организира свечено доделување на наградите од Конкурсот насловен како „Јазикот и неговата комуникациска моќ“.

Објавено во Уметност

На денот на шегата, 1 април, започна манифестација на тема која шегата ја има само во насловот „Не е шега: дискриминација и цензура“.

Објавено во Уметност
Четврток, 29 Март 2018 11:48

Недела на француски филм на УГД

Неделата на француски филм на УГД започнува утре (30 март 2018 година) во Мултимедијалниот центар. Фестивалот ќе го отворат проректорот за настава проф. д-р Кирил Барбареев и раководителот на Францускиот културен центар Бранко Чобанов во 19 часот.

Објавено во Уметност
Четврток, 29 Март 2018 11:43

Не е шега: дискриминација и цензура

Универзитетот „Гоце Делчев“, преку Ликовната академија, Музичката академија и Правниот факултет, го организира настанот „Не е шега: дискриминација и цензура“. Станува збор за настан кој ќе опфаќа изложба на плакати, проекција на филмови, трибина, работилница, промоција на публикации и концерт, а ќе се одржува од 1 до 10 април во Музеј на Македонија во Скопје.

Објавено во Уметност
Страница 15 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…