Приказ на предметите според таг: konkursi

Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип врз основа на Еразмус+ универзитетски чартер бр. 256492-EPP-1-MK-EPPKA3-ECHE распишува Конкурс за Еразмус+ мобилности за академската 2019/2020 година, почнувајќи од зимски семестар и тоа:

Амбасадата на САД во Македонија го распиша Повикот за една од најпопуларните образовни програми Фулбрајт.

Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип врз основа на Еразмус+ универзитетски чартер бр. 256492-EPP-1-MK-EPPKA3-ECHE распишува Конкурс за Еразмус+ мобилности за академската 2018/2019 година.

КОНКУРС (.PDF)

Одделението за меѓународна соработка при УГД во соработка со Амбасадата на САД во Република Македонија ќе организира презентација на можности за студирање во Соединетите Американски Држави.

Страница 3 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…