Приказ на предметите според таг: umetnost

На 15 октомври 2018 г. ќе се отвори изложбата на сликарот Јован Балов и фотографот Тим Деусен, еминентни уметници кои живеат и творат во Берлин, Германија.

Објавено во Уметност

Две професорки од Ликовната академија при Универзитетот „Гоце Делчев“ се дизајнерки на зеленото домување во станбено-деловниот комплекс „Diamond Garden – Адора инженеринг“, кој го доби златниот медал за квалитет за воведување на Boutique Real Estate концепт во Југоисточна Европа. Станува збор за исклучително високо признание кое го доделува Светската маркетинг организација.

Објавено во Уметност

Во рамките на манифестацијата „Штипско културно лето“, на 9. Јули 2018 година, во Мултимедијалниот центар „Киро Глигоров“ во Штип беше отворена изложба на дела од студенти на Ликовната академија на УГД.

Објавено во Уметност

„Биди и ти дел од високата мода“ беше насловена изложбата со креации на студентите од Технолошко-техничкиот факутлет која се одржа во НУЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп.

Објавено во Уметност

Во четврток 7 јуни со почеток во 17 ч. во концертната сала на Музичката академија при УГД - Штип, трио Парнасус ќе одржи целовечерен камерен концерт.

Објавено во Уметност
Страница 13 од 39

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…