Светска наука

Основна причина за промена на годишните времиња е, пред сѐ, инклинацијата, односно наклонот на Земјината оска…
Како би требало да изгледаат роботите во иднина? Дали треба да ги задржат карактеристиките кои јасно…
Оние кои се сеќаваат на животот пред интернетот знаат дека од почетокот до средината на 90-тите…
Тим од кинески студенти успеале да модифицираат три различни бактерии, со цел да создадат микробиолошки ќелии…
Преку анализа на лабораториски набљудувани клетки, тим на истражувачи се сомневаат дека вирусот зика предизвикува микроцефалија…
Долго време се знае дека аспиринот има бенефити за многу болести кај човекот, а нова научна…
Бројот на производители на услугата наречена „изменета реалност“ постојано се зголемува. „Изменета реалност“ е можност корисникот…
Страница 4 од 4

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…