Светска наука

Истражувачи откриле метал кој спроведува електрична енергија без спроведување на топлина – неверојатно корисен дел што…
Научното списание „Nature Geoscience“ во 2013 година објави истражување според кое се тврдеше дека во близината…
Најстарите човекови предци биле големи еден милиметар, живееле во морињата и изгледале како стара згужвана вреќа,…
Истражувачки тим од Универзитетот Карлос во Мадрид и Центарот за енергетика, животна средина и технолошки истражувања…
Дали со доаѓањето на вонземјаните би се променил животот на планетата Земја? Ова прашање веројатно предизвикува…
Во последниве години истражувачите постигнаа значителен напредок во дијагностицирањето и третирањето на менталните нарушувања и покажаа…
Чудното чувство дека има некој до нас, зад нас или блиску до нас, а всушност нема…
Страница 2 од 4

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…