Приказ на предметите според таг: nauka

 Како и секоја година, традиционално во рамките на одбележувањето на 8 ноември се додели признанието на Општина Штип.

Објавено во Наука

Проектот „Биоотпад“, кој го реализираат Универзитетот „Гоце Делчев“ и Општина Пробиштип, како и општините Јермасоја во Кипар, Катерини во Грција и Технолошкиот институт во Крит, влегува во нова фаза од реализацијата, а по тој повод во Пробиштип се одржа средба на сите инволвирани во проектот.

Објавено во Наука

Електротехничкиот факултет и Соларната асоцијација на Македонија потпишаа Договор за соработка, со кој студентите на ЕТФ ќе можат да учествуваат во проектирање и изработка на соларни панели.

Објавено во Наука

Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев” – Штип на 27.10.2018 година ја одржа  Стручно-научната конференција на тема „Социјални детерминанти и здравјето на населението”.

Објавено во Наука

Во Белград, во организација на Европската асоцијација за психотерапија се одржа 23. Европски конгрес за психотерапија.

Објавено во Наука
Страница 13 од 71

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…