Приказ на предметите според таг: studenti

Сите заинтересирани студенти имаат право да се пријават на конкурсите кои се веќе распишани на сите факултети за избор на Факултетско студентско собрание.

Објавено во Студенти

Студентите од Факултетот за информатика денес остварија средба со работодавачите од ИКТ индустријата. Целта на оваа средба е да се вмрежат идните работници со работодавачите и да можат полесно да се снајдат на пазарот на труд.

Објавено во Студенти

Студентите на Правниот факултет денес пред своите колеги одржаа симулирано судење на процес пред Европскиот суд за човекови права.

Објавено во Студенти

Студентите на Факултетот за медицински науки при УГД денес организираа акција за мерење на крвен притисок и шеќер во крвта.

Објавено во Студенти

Двојна одбојкарска програма ќе имаат можност да следат љубителите на спортот во Штип во сабота, 25 октомври. Во спортската сала „Јордан Мијалков“ свои настапи ќе имаат одбојкарските екипи на УГД.

Објавено во Студенти
Страница 7 од 75

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…