Приказ на предметите според таг: studenti

Среда, 09 Октомври 2019 09:25

Бруцош – магазин за новите студенти

Универзитетот Гоце Делчев преку одделот за радио и ТВ изработи еден нов вид на магазин за сите студенти и средношколци.

Објавено во Студенти

Александар Лонгуров и Стефан Коцев се двајцата студенти од Факултетот за медицински науки кои се добитници на меморијалната награда „Д-р Марија и Емилија Кукубајски“. Тие вчера беа примени од градоначалникот на Штип. Студентите на приемот рекоа дека ова ќе биде голем поттик за нив и за идните генeрации.

Објавено во Студенти
Среда, 18 Септември 2019 13:51

УГД на Урбан спорт фест во Софија

Студенти и професори од УГД учествуваат на Урбан спорт фест во Софија. Во рамките на настанот, кој започна на 15 септември, а ќе трае до 22 септември годинава, се организирани спортски натпревари во преку 20 спортски дисциплини организирани на отворено.

Објавено во Студенти

Студентите на Земјоделски факултет првпат учествуваа на еден од најголемите и најмасовни студентски натпревари „Агрономијада“, кој оваа година се одржа во Будва, во периодот од 21 до 25 мај.

Објавено во Студенти

Над 90 ученици од средните угостителски училишта во земјава и студентите од Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип и од Косово денеска се натреваруваа во рамките на четвртиот Меѓународен гастрономски фестивал „Cook and Serve 2019“.

Објавено во Студенти
Страница 8 од 75

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…