Приказ на предметите според таг: tehnologija

Факултетот за информатика на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ќе биде домакин на вториот државен FIRST LEGO League натпревар на Република С. Македонија.

Објавено во Технологија
Среда, 25 Декември 2019 11:04

Обуки за компостирање во Пробиштип

Откако на почетокот на декември во Пробиштип беа монтирани двете компостерски единици набавени по проектот БИООТПАД во кој Универзитетот „Гоце Делчев“ е партнер, веќе е извршена и обука на претставниците од ресторани и хотели и институции кои ќе одлагаат органски отпад во една од компостерките.

Објавено во Технологија

Компанијата „Маркарт“ донираше опрема од областа на автоматиката на Електротехничкиот факултет.

Објавено во Технологија

Нема загрижувачки податоци за загаденоста на водите и почвата во Штипскиот и Скопскиот регион, покажуваат резултатите од мерењето на квалитетот на водата, почвата и воздухот во овие региони, во рамки на кампањата за подобра животна средина „Не игнорирај! Реагирај!“. Оваа кампања ја реализираат Институтот за комуникациски студии и Факултетот за природни и технички науки при УГД, кој ги изврши мерењата преку Универзитетската лабораторија за животна и работна средина „АМБИКОН“.

Објавено во Технологија

На 17 април 2019 година (среда) во свечената сала на Кампус 2, УГД - Штип, со почеток во 12 часот, ќе се одржи работилница/настан од областа на сајбер безбедноста.

Објавено во Технологија
Страница 2 од 16

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…