Приказ на предметите според таг: umetnost

Хелсиншкиот комитет за човекови права со низа настани го одбележуваат Денот на човековите права. Во рамките на низата активности пред студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип беше презентиран филмот „Лајла М“, по што следеше разговор со извршната директорка на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пировска и професорката  Јана Јакимовска.

Објавено во Уметност
Четврток, 12 Декември 2019 11:45

Прикажување на филмот Лејла М на УГД

Во петок (13.12.2019 г.), во 12.30 часот, во Мултимедијалниот центар на УГД ќе се одржи проекција на филмот „Лајла М“, а потоа ќе следи разговор со извршната директорка на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пирофска и проф. м-р Јана Јакимовска. Модератор ќе биде Тања Стоименовска.

Објавено во Уметност

Во Галеријата MЦ во Њујорк, САД, беше отворена изложбата на скулптури од галериски формат насловена „Морфолошка дезагрегација“ од авторот Слободан Милошески.

Објавено во Уметност

Музичката академија при УГД е домаќин на декани и ректори на музичките академии членки на Иницијативата „17 +1“ (земјите од Централна и од Источна Европа и НР Кина).

Објавено во Уметност
Четврток, 17 Октомври 2019 14:16

Денови на модата 2019 на ТТФ

Технолошко-техничкиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ и годинава ја одржува изложбата Денови на модата, овојпат насловена „Модата – виножитото на град Штип“.

Објавено во Уметност
Страница 4 од 34

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…