Технологија

Американската компанија „Комкаст“ лансираше нова видеоплатформа наречена „Watchablе“. Новата платформа е достапна на веб, телевизија, а…
Ако сте користеле интернет пред 15 години, сигурно многу добро се сеќавате на иритирачкиот dial-up звук…
Модерната технологија дава одговор на старите прашања околу физичкиот терет на војниците за време на борба.
Андреа Томаз, водич на Лабораторијата за социјално интелигентни машинини во Џорџија, е предавач на еден и…
Дали би можеле да замислите како ќе ви изгледа денот без да го користите вашиот паметен…
Ништо не е вечно, дури ни електронските уреди. „Луѓето претпоставуваат дека електронските елементи не стареат“, вели…
Страница 13 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…