40 студенти од повисоките години на Факултетот за медицински ...
Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник
Физичката активност е најефикасниот начин за зачувување на ...
Студентските избори на УГД се веќе во процедура на пријавување.
Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во

Технологија

Модерната технологија дава одговор на старите прашања околу физичкиот терет на војниците за време на борба.
Андреа Томаз, водич на Лабораторијата за социјално интелигентни машинини во Џорџија, е предавач на еден и…
Дали би можеле да замислите како ќе ви изгледа денот без да го користите вашиот паметен…
Ништо не е вечно, дури ни електронските уреди. „Луѓето претпоставуваат дека електронските елементи не стареат“, вели…
Страница 13 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…