Приказ на предметите според таг: УГД Живот

Ректорската управа на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ги утврди термините за организирање на дополнителна априлска сесија, колоквиумска недела и за продолжување на рокот за запишување на зимски семестар за учебната 2019/2020 година.

Петок, 27 Март 2020 12:57

13 години УГД

На денешен ден пред 13 години беше формиран Универзитетот „Гоце Делчев“. Во услови на вонредна состојба во државата Универзитетот ги одложи сите предвидени активности по повод одбележување на овогодишниот ден на УГД. Преку електронска порака до вработените и студентите се обрати ректорот на Универзитетот проф. д-р Блажо Боев.

Објавено во УГД Живот

Во целата ситуација со коронавирусот – Ковид 19, улогата на стручната јавност, на лекарите, инфектолозите, епидемиолозите е клучна, смета проф. д-р Вело Марковски, инфектолог, професор на Факултетот за медицински науки.

Објавено во УГД Живот

Поради настанатата ситуација со вирусот „Ковид 19“ Универзитетот „Гоце Делчев“ од вчера започна процес на интерактивни предавања преку интернет за своите студенти.

Објавено во УГД Живот

Ве известуваме дека рокот за апликација за Еразмус+ мобилности 2020/2021 за студенти и вработени е продолжен и ќе трае заклучно со 10 април, 2020 година.

Страница 1 од 124