Приказ на предметите според таг: УГД Живот

Вторник, 07 Јули 2020 10:48

Префрли се на УГД

Искористете го летниот период за да се префрлите на УГД.

Објавено во УГД Живот

Првите 210 новозапишани студенти кои ќе имаат најдобар успех од средно образование ќе имаат можност да студираат бесплатно во прва година, односно да бидат ослободени од партиципација за првата година од студиите. Останатите трошоци за студии студентите ќе ги покриваат сами.

Објавено во УГД Живот

Сите заинтересирани студенти од 1 јули ќе можат да се пријават на електронскиот систем на УГД во однос на веќе објавениот Kонкурс за упис на нови студенти. Пријавувањето годинава започнува порано и ќе се одвива електронски, според сите актуелни протоколи за заштита на здравјето на луѓето.

Објавено во УГД Живот

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип од 1 јули ја отвора електронската платформа за пријавување на заинтересираните кандидати за упис во прва година во академската 2020/2021 година. Поради актуелната ситуација со здравствената криза и ризикот за здравјето на граѓаните, УГД е подготвен уписите комплетно да ги реализира електронски.

Објавено во УГД Живот

Проф. Џорџ Ричардс од Универзитетот „Единборо“ во Пенсилванија во петок, 26 јуни, ќе одржи предавање за студентите на УГД преку интернет.

Страница 1 од 126