Приказ на предметите според таг: УГД Живот

Музичката академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип во соработка со „Balassi Iunstitute“ и Лекторат по унгарски јазик – Скопје организира џез работилница предводена од реномираните унгарски џез музичари Михаљ Дреш и Миклош Лукач.

Објавено во Уметност

По повод Светскиот ден на науката - 10 ноември, Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип организира неколку настани со кои ќе ги потенцира важноста и значењето на науката за развојот на општеството и цивилизацијата.

Објавено во УГД Живот

Во просториите на Економски факултет при Универзитет „Гоце Делчев” беше одржан настан на тема „Социјално претприемништво“.

Објавено во УГД Живот

Сте помислиле ли дека ако сте одлични по предметот Физика може да ве однесе во Индија? Дури петмина ученици од Македонија го доживеале тоа. Неодамна во Мумбаи се одржа Меѓународната олимпијада во областа на физиката, каде што учествуваа 390 учесници од 86 држави. BYN успеа да контактира со македонскиот претставник Филип Митровски од Македонска Каменица.

Објавено во УГД Живот

Продолжува серијата предавања на експерти од областа на правото пред студентите од Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип. Денеска (петок, 30.10.2015 година) предавање за користењето на модерен графички дизајн за унапредување на правната пракса одржа Александра Девендра, адвокат и консултант од САД.

Објавено во УГД Живот
Страница 138 од 140

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…