Приказ на предметите според таг: УГД Живот

Во просториите на Економски факултет при Универзитет „Гоце Делчев” беше одржан настан на тема „Социјално претприемништво“.

Објавено во УГД Живот

Сте помислиле ли дека ако сте одлични по предметот Физика може да ве однесе во Индија? Дури петмина ученици од Македонија го доживеале тоа. Неодамна во Мумбаи се одржа Меѓународната олимпијада во областа на физиката, каде што учествуваа 390 учесници од 86 држави. BYN успеа да контактира со македонскиот претставник Филип Митровски од Македонска Каменица.

Објавено во УГД Живот

Продолжува серијата предавања на експерти од областа на правото пред студентите од Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип. Денеска (петок, 30.10.2015 година) предавање за користењето на модерен графички дизајн за унапредување на правната пракса одржа Александра Девендра, адвокат и консултант од САД.

Објавено во УГД Живот

Во чест на месецот за поттикнување на свеста за заштита на интернет/ сајбер заштита, кој се прославува секоја година во октомври, Американското катче во Штип организираше настан со Факултетот за компјутерски науки при Универзитет „Гоце Делчев“.

Објавено во УГД Живот

Студентите од Филмската академија при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип присуствуваа на снимањето на францускиот филм „А Фонд“ во режија на  Никола Бенаму. За време на филмскиот сет во Градско (Велес), студентите имаа ретка можност да видат дел од процесот на подготовка и снимање на филмот и да се запознаат со македонската екипа која работи на францускиот „А Фонд“.

Објавено во УГД Живот
Страница 140 од 141

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…