УГД на Саемот за образование и кариера

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ќе учествува на Саемот за образование и кариера кој ќе се одржи во периодот од 6 до 8 април на Скопскиот саем.

УГД пред матурантите, заинтересираните граѓани и потенцијални студенти ќе ги претстави условите и можностите за студирање во рамки на своите факултети и уметнички академии.

Со разновидната понуда составена од преку 90 атрактивни студиски програми, Универзитетот „Гоце Делчев“ останува современа високообразовна институција која ги следи глобалните научни и образовни трендови.

Посетителите на штандот на УГД, кој ќе биде сместен во хала 2 на Скопскиот саем, ќе имаат можност да се информираат за сите услови и можности за студирање, да разговараат со своите идни професори и на тој начин полесно да донесат одлука каде ќе го продолжат своето образование.

Штандот за посетителите ќе биде отворен од 10 до 20 часот во четврток и во петок, а во сабота од 10 до 14.30 часот.

Последен пат изменето на Среда, 05 Април 2017 10:02
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…