Одбојкарите на УГД вицешампиони во младинска конкуренција на Македонија

Одбојкарскиот клуб на Универзитетот „Гоце Делчев“ на завршниот турнир, кој се одржа во Струмица, го освои второто место во младинска конкуренција. Клубот на УГД во полуфиналето ја совлада екипата на Борец од Велес со 2:0 во сетови, а во финалниот меч загуби од екипата на Струмица со резултат од 3:0.

Ова е еден од најголемите успеси на тимот на УГД под водство на тренерот Ване Санев. Следно кадетите одбојкари на УГД ќе се натпреваруваат во завршниот турнир во кадети, кој ќе се одигра во Скопје и во полуфиналето ќе играат со екипата на Вардар од Скопје.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…