Повик за научни трудови за „Balkan Social Science Review“

 

Правниот факултет при УГД го објави Повикот за трудови за научното списание „Balkan Social Science Review“.

Станува збор за трудови од областите: политички науки, меѓународни односи, човекови права, право, социологија, антропологија, јавна администрација, економија и медиуми. Трудовите можат да се однесуваат на истражувања од регионот, а станува збор за меѓународно научно списание.

Во продолжение е Повикот објавен од Правен факултет на англиски јазик.

Повик (.pdf)

Последен пат изменето на Четврток, 01 Март 2018 14:26
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…