Конкурс за запишување на нови студенти на УГД

Универзитетот „Гоце Делчев“ го објави најновиот Конкурс за запишување на нови студенти во учебната 2018/2019 година.

Вкупно има 5037 слободни места од кои 3078 за редовни студенти во државна квота, 1064 за редовни студенти во квотата за кофинансирање и 895 слободни места за вонредни студенти. Пријавувањето на кандидатите во првиот уписен рок ќе биде на 29, 30 и 31 август и 3 септември. Конкурсот може да се најде на следниов линк.

Последен пат изменето на Среда, 30 Мај 2018 10:03
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…