(ВИДЕО) УГД е подготвен да ги прими новите студенти

Универзитетот е подготвен и ги очекува новите студенти на УГД кои со сигурност ќе ги имаат најдобрите услови за студирање и напредок, истакна меѓу другото ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев на денешната прес-конференција.

Пред новинарите тој кажа дека со изборот на УГД студентите ќе го направат најдобриот избор и со сигурност ќе добијат квалитетно и употребливо знаење за иднината.

- Би сакал да информирам дека е распишан Kонкурсот на УГД за упис на нови студенти. Би сакал да ги повикам идните наши студенти да дојдат на УГД во Штип, бидејќи располагаме со соодветни услови и студиски програми. Располагаме со доволен број на квалитетни професори кои можат да изведуваат квалитетна настава. Гарантираме дека ќе добиете квалитетно образование за времето кое доаѓа и гарантираме дека ќе имате убав живот во градот Штип - изјави ректорот на УГД, проф. д-р Блажо Боев.

Првиот уписен рок е на 29, 30 и 31 август и на 3 септември, а сите детали ги има во Конкурсот кој е веќе објавен на веб сајтот на УГД. Целосната прес-конференција на ректорот на УГД погледнете ја во видеото подолу.

 

Последен пат изменето на Среда, 06 Јуни 2018 13:40
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…