(Видео) „Прозорец“ - емисија креирана од средношколци на Кампот за медиумска писменост во УГД

Триесет средношколци од цела Македонија за четири дена успеаја да ја направат ТВ емисијата „Прозорец“. Дел од темите се локални, од Штип, а дел се однесуваат на младите и нивниот однос кон медиумите.

Продукцијата се случуваше во јуни во Штип, кај домаќини предавачи на Одделот за ТВ и радио при Универзитетот „Гоце Делчев“ кои заедно со колеги од Високата школа за новинарство и за односи со јавноста и дневниот весник „Нова Македонија“ го организираа средношколскиот камп за медиумска писменост.

Последен пат изменето на Среда, 04 Јули 2018 14:45
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…