(Видео) 12 години УГД: Што мислат студентите за Универзитетот?

Во изминатите 12 години Универзитетот „Гоце Делчев“ запишал преку 30.000 студенти на сите 12 факултети и 3 академии кои се наоѓаат во рамките на Универзитетот.

Дел од тие студенти во текот на одбележувањето на денот на УГД беа вклучени во активностите што се организираа по повод 12 години УГД. Универзитетската телевизија и радио ги праша студентите кое е нивното досегашно искуство на Универзитетот и што според нив треба да се издвои како искуство од студирањето. Еве ги нивните одговори.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…