Новинарите му го врачија признанието на академик Блажо Боев

Новинарска делегација од Регионалниот центар на новинари „Исток“ во Ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип му го врачи признанието за најдоброто во науката на академик проф. д-р Блажо Боев, ректор на УГД. Регионалниот центар беше претставен од претседателот Тони Михаилов и членовите Игор Стојанов, Александар Максимов и Иван Бојаџиски.

Академик Боев беше службено спречен да присуствува на манифестацијата „Најдоброто од истокот“ во избор на новинарите од регионот, која се одржа на 5 овој месец на МСУ во Свети Николе, а денес со убави зборови тој им се заблагодари за, како што рече, „големото признание кое доаѓа од новинарите кои ги следат активностите во регионот“.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…