Објавен Kонкурсот за упис на нови студенти на УГД

Објавен е Kонкурсот за упис на студенти во новата академска 2019/2020 година. Оваа година има вкупно 4404 слободни места на сите факултети и студиски програми во рамките на Универзитетот.

За редовни студенти во државната квота има 2675 слободни места, во квотата за кофинансирање 969 и во квотата за вонредни студенти 760 студенти.

Најважните датуми кои треба да ги запаметат идните студенти се 26, 27, 29, 30 август и 2 септември. Тогаш е пријавувањето во првиот уписен рок на Универзитетот во Штип. 

КОНКУРС за запишување студенти на прв циклус студии на студиските програми на Универзитетот „Гоце Делчев” - Штип во учебната 2019/2020 година (.pdf)

 

Последен пат изменето на Четврток, 11 Јули 2019 12:52
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…